Coronavirus (Koronavirüs) Sonrası Muğla’nın Göcek Bölgesinde Tekne Kiralama Talebinde Yoğun Artış Yaşanıyor

Korona Virüs Sonrası Tekne Tatili Taleplerinde Yoğun Artış

Coronavirus (Koronavirüs) Covid-19, bir diğer gündem söyleyişi ile Yeni Coronavirüs dünyada hızla yayıldıktan sonra, tatil yapmayı düşünen, erken rezervasyonlarını yapan tüm tatilcilerin planları alt üst oldu. Bir çok tatilci rezervasyon iptali gerçekleştirdi.

Tabii ki öncelikle sağlık, umarız tüm dünyaya hızla yayılan bu virüsün bir an önce dünyamızı, insanlığı terk etmesini bizler de tüm içtenliğimizle istiyoruz.

Hal böyle olunca tatil yapmadan duramayan, tatil planlarını bu virüse göre şekillendirmek isteyen birçok tatilci, hem Türkiye’nin korona virüste uyguladığı politika ve yayılma hızının azlığıyla, hem de tekne tatili konusunda dünyada lider ülkeler arasında yer almasıyla, kişisel tatilin adresi Göcek’e yoğun bir talep oluşturdu.

Göcek tekne kiralama yapan birçok firma Kiralık Yat Göcek gibi şu sıralar erken rezervasyon kampanyaları dönemindeler, yeni korona virüsünün hızla yayılması sebebiyle yat kiralama, gulet kiralama, motoryat kiralama hizmetlerimizde oldukça artış gözlemledik.

Korona virüsü, genelde nefes yolu ile hapşırık veya öksürük ile birlikte bulaşmasından ötürü otel gibi kalabalık alanlar bu konuda büyük risk altındalar. Ancak, tekne tatili kişisel, aile ile ve kalabalıktan uzak deniz üzerinde bol havadar olmasından dolayı bu risklerden bertaraf.

Normalde de yat kiralama hizmetimizden yararlanan tatilcilerimiz için korona ve diğer tüm virüsleri etkisiz hale getirecek yöntemler ile sık sık temizlik uygulamalarımızı yapmaktayız.

Motoryat, Yelkenli, Sürat Teknesi, Bot, Jet Ski, Sandal, Gezi Teknesi, Gulet, Yolcu Gemisi, Yük Gemisi vb. gibi tüm deniz araçlarının; temizlik, bakım ve koruma ihtiyaçları için özel çaba sarf ediyoruz.

Listelemek gerekirse;

  • Her gün kullanım alanlarınızı dezenfekte ediyoruz.
  • Her tatilcimizin tekne turu/yat turu/tekne tatili sonrası tüm tekneyi özel karışımlarımız ile detaylı bir şekilde tekrar tekrar dezenfekte ediyoruz.
  • Market alışverişlerimize dikkat ediyoruz, en steril şekilde siparişlerimizin teknemize ulaşmasını sağlıyoruz.
  • Tekne içi havalandırmaya oldukça dikkat ediyoruz.
  • Çarşaflarınızı/havlularınızı vb. kullanım eşyalarınızı sık sık değiştiriyoruz.
  • Teknede bulunan halıları düzenli olarak temizliyoruz.
  • Sizleri uçak yolculuğunuzun bitiminde risk altında olmadan teknemize güvenli bir şekilde özel araçlarımızla ulaştırıyoruz. Temizlenmiş, dezenfekte edilmiş teknemiz sizi tatile hazır olarak bekliyor. Aynı şekilde sizleri güvenli bir şekilde araçlarımızla havalimanına bırakıyoruz.
  • Teknemizde çeşitli alanlarda dezenfektanlarımız yer almaktadır. Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
  • Sizlerin sağlığına önem verdiğimiz kadar kendi sağlığımıza da önem veriyor ve dikkat ediyoruz.

Dolayısıyla virüsler yaşantımızı geçmişte benzerleri olduğu gibi çeşitli zamanlarda sıkıntıya sokabiliyorlar, ancak gerekli önlemleri aldığınızda yaşantınızda, tatil programınızda, günlük aktivitelerinizde çok fazla değişiklik yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Özetle, korona virüs tatilinizi engellemesin. Yıl boyunca yorgunluğunuzu atacağınız kısa bir vaktiniz oluyor, bunu da tükenmişlik ile devam ettirmeyin. Ailenizle birlikte tamamen size tahsis edilen tekneyle güvenli bir şekilde içiniz rahat tatilinizin keyfini çıkartın.

Kiralık Yat Göcek ekibi olarak 2020 tatil programınızda sizleri bekliyoruz.

Leave a Reply

two + seven =