COVID-19 döneminin yavaş yavaş son bulduğu günlerde bu yaz için yat kiralamak ve mavi yolculuk yapmak mı istiyorsunuz? Sizin için en uygun tekne için karar veremiyorsanız lütfen bizden yardım alınız.

Büyük Ova Koyu

Kıyılarını kayalıklar ve yemyeşil ormanların süslediği Büyük Ova Koyu, Göcek taraflarının en beğenilen yüzme noktalarındandır. Zira burada su tertemiz, pırıl pırıldır ve etraf, sizi kendisine aşık eder.

Ardından, dümenimizi ikinci mola yerimize doğru kıracağız. Oraya varana kadar ise Bedri Rahmi Koyu ve Sıralıbük’ten geçeceğiz.

Kleopatra Hamam Koyu & Öğle Yemeği

Kleopatra Hamam Koyu’nun tadını doyasıya çıkaracaksınız!

Sularının altında antik dönemlerden, daha spesifik olarak Kleopatra’nın buralara gelip sefa sürdüğü tarihlerden kalan hamam taşları kalıntıları bulunan bu efsanevi koy, gerçekten de en uzun molalardan birinin durağı olmayı sonuna dek hak ediyor. Ayrıca berrak suları, dinginliği, kıyılarını çevreleyen doğası da hem bedeninizi, hem de ruhunuzu arındırıyor.

Martı Koyu: Suda Yüzen Taştan Martılar

Bu koy adını kıyılarında taşlardan yapılmış ve eğilip su içer gibi görünen bir martı figüründen almaktadır.

Ardından Merdivenli Koyu, İç Göbün Koyu ve Göcek’in en dar kanallarından biri olan Dar Boğaz’dan geçerek son mola noktamıza ilerleyeceğiz.

Yassıca Adaları

Gününüzü nefis bir hale getirecek günlük Göcek Tekne Turu, Yassıca Adaları’na vardığında benzersiz bir mola süreci başlatacağız. Bu süreci istediğiniz gibi değerlendirin diye kıyıya yanaşacağız ki, incecik kumların olduğu adada gönlünüzce gezebilin…

Yalnızca kumlar üzerinde yürüyüş yapak zorunda değilsiniz; turkuaz sulara karışıp dalabilir ve teninizi yalayan meltemi hissedebilirsiniz. Fakat bizce, adalar üzerinde bir yürüyüşe çıkın ve Büyük Ada’yı da, Küçük Ada’yı da şöyle bir keşfedin.

Göcek Mavi Tur içeriği için tıklayınız.

TripAdvisor Sayfamız

Leave a Reply

sixteen − 12 =