Yassıca Adalar ( Yassıcalar ) Fethiye Körfezi

Fethiye ve Göcek’in komşu oldukları Fethiye Körfezi’nin adeta simgesi olmuş bir adalar topluluğu Yassıca Adası ya da bilinen diğer adı ile Yassıcalar. İrili ufaklı birçok adadan oluşan Yassıca Adası korunaklı yapısı ve doğal güzelliği ile günübirlik tekne turları ve konaklamalı mavi yolculuk turları için biçilmiş kaftan. Fethiye Yassıcalar ’da ki bazı adalar o kadar küçük ki eski denizciler tümüne birden tek isim vermiştir. Yassıca Ada’sı Ölüdeniz Kumburnu Plajı’na benzemesi, uç kısmında çocuklar ve yüzme bilmeyenler için doğal bir havuzu olması ile dünya çapında ün kazanmıştır. Doğal havuzda gönül rahatlığı ile çocuklarınızın yüzmelerine izin verebilirsiniz. Ayrıca adadan adaya yüzme merakı olanlar içinde Yassıcalar çok uygun. Yaklaşık yarım saatlik yüzme Yassıca Adalar ’ndan bir kaçını dolaşabilirsiniz. Üzerinde hiçbir yerleşimin olmadığı, mavi ile yeşilin buluştuğu bu şirin Fethiye adası, tatiliniz süresince görülmesi gereken yerlerden biri. 

Yassıca Adası ve Fethiye Körfezi ile ilgili öğrenmek istediğiniz konular için, Yat Turları Göcek sayfamızı ziyaret edebilir, mail ve ya telefon yolu ile bilgi alabilirsiniz. 

Hakkımızda yorum ve tavsiyeler için, @kiralikyatgocek adresi ile bilinen birçok sosyal medya adreslerinde sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

fourteen − 7 =